Kamerový systém pro rodinný dům

studie_rd

Je dobré si uvědomit, že Váš rodinný dům může být jedna z největších investic, kterou v životě realizujete, a je tedy nezbytně nutné věnovat odpovídající úsilí k jeho ochraně. Je také místem, kde se Vy a Vaše rodina cítíte bezpečně, prožíváte radosti a strasti všedního života a je velice nepříjemné, když pocit bezpečí ztratíte například návštěvou zlodějů. Kamerové systémy se osvědčily jako skvělý preventivní a přímý prostředek boje proti kriminalitě a často již jejich pouhá přítomnost odradí potenciální útok.

Plánování a doporučené řešení

Vždy je dobré si dopředu rozmyslet kolik kamer bude potřeba k odpovídajícímu monitorování požadovaných prostor a kam můžete natáhnout kabeláž. Také je dobré namalovat hrubý plánek prezentující vaší představu vycházející ze skutečného stavu. Kamerový systém si pak můžete vybrat podle počtu kamer a dalších požadovaných parametrů. Kompletní návrh Vám rádi zpracujeme zcela zdarma.

Nejčastěji monitorovaná místa – venku

kopirkawifcom-cz_20161130_134658

  • vstupy na pozemek (vrata, vrátka)
  • parkovací místa pro automobily
  • zahradní domek s nářadím (sekačky, traktůrky)
  • obvod pozemku a zahrada

Nejčastěji monitorovaná místa – uvnitř

  • vstupní haly
  • garáže

Kam se kamery montují

schema_rd

Bezpečnostní kamery se většinou montují na podbití (krovy), kde je možné kameru vhodně umístit a zároveň jednoduchým způsobem (i dodatečně) přivést kabeláž. Pro tento typ instalace jsou oblíbené kamery typu DOME. Umístění je také stejně tak dobře možné na stěnu, kde je dobré mít připravený otvor pro kabel, případně instalační krabici do zateplení.

Sledování kamerového systému

  • V domě – Obraz je možné sledovat například na televizoru v obývacím pokoji. Záznamové zařízení lze umístit přímo k televizoru, nebo do technické místnosti a pomocí HDMI kabelu spojit s televizorem. Jednoduchým přepnutím odpovídajícího vstupu na TV pak uvidíte kompletní dění z pohodlí pohovky.
  • Mimo domov – systém je možné připojit k internetu a díky tomu se můžete domu podívat prakticky odkudkoliv pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo PC.

zarizeni_pc_mobil_tablet

Legislativa

Provoz kamerového systému se záznamem, který monitoruje pouze Váš majetek (pozemek) nepodléhá žádné legislativní úpravěnení tedy nutná žádná registrace. Pokud však děláte záznam a kamera míří na veřejné prostory, je dobré udělat registraci takového systému na UOOU. Tato registrace se provádí prostřednictvím webového formuláře na stránkách UOOU a je zcela zdarma.

Nezávazná nabídka